Ми працюємо 🇺🇦 | +38 050 150 4683

Стейки Стріплойн і Рібай: відмінності та смаки
0 коментарів1 Перегляд

Стейки Рібай і Стріплойн (Нью-Йорк) — лише сама назва цих м’ясних делікатесів здатна активувати смакові рецептори найвибагливіших поціновувачів вишуканих ресторанних страв! Соковиті й ароматні яловичі стейки високо цінуються у всьому світі за насичений м’ясний смак, надзвичайно ніжний і тонкий прошарок жиру.

Стейки Рібай і Стріплойн (Нью-Йорк): особливості й відмінності

Представлені стейки отримують з однієї спинної частини туші молодої тварини, але з різних кінців. Так, класичний стейк Рібай зрізають з товстого краю (спинний відділ реберної клітки), а Стріплойн — з тонкого краю, про що свідчить сама назва цього м’ясного делікатесу. Середньостатистичному покупцеві може бути важко зовні розрізнити ці яловичі стейки. Проте кожен з них має свої особливості як у зовнішньому вигляді, так і в смакових і ароматичних якостях.

Стейк Рібай вирізняється великою кількістю мармуровості (смужки жиру). Тому після приготування м’ясо залишається соковитим і м’яким. Структура м’язових волокон тонка й надзвичайно ніжна. Такий стейк може містити частину реберної кістки: коротку називають Ковбой, а довгу — Томагавк.

Стейк Рібай Преміум

М’язова структура стейку Стріплойн характеризується достатньою еластичністю і щільністю. Цей м’ясний шмат містить менше жирових смужок, проте володіє насиченим ароматом. З одного боку стейк Нью-Йорк повністю огорнутий товстим прошарком жиру, який під час приготування насичує готову страву власним соком.

Тож основні відмінності між цими 2-ма м’ясними делікатесами ось такі:

 1. Місце зрізу:
  • Рібай — Товстий край (спинна частина реберної дуги).
  • Стріплойн — Тонкий край (спинна частина від 7 до 13 ребра).
 2. Мармуровість:
  • Рібай — Високий.
  • Стріплойн —  Середній.
 3. Розподіл жирових смужок:
  • Рібай — Рівномірний.
  • Стріплойн — Товстий прошарок жиру з одного боку.
 4. Структура м’язових волокон:
  • Рібай — Ніжна й м’яка.
  • Стріплойн — Щільна й еластична.
 5. Якості готової страви:
  • Рібай — Соковитість і м’якість, впізнаваний м’ясний смак.
  • Стріплойн — Помірний смак з яскраво вираженим м’ясним ароматом.
Стейк Нью-Йорк

Як правильно готувати стейки Рібай і Стріплойн?

Готувати класичні стейки варто традиційним методом: на добре розігрітій сковороді-гриль або на відкритому вогні на решітках. Ключову роль відіграє лише обраний ступінь просмаження, який впливає на фінальні якості готової страви.

Оскільки стейк Рібай містить рівномірну кількість жирових смужок, його рекомендують доводити до ступеня Medium або Medium Well.

Стріплойн зазвичай обсмажують по кілька хвилин з кожного боку до ступеня Medium або Medium Rare. Якщо під час приготування стейку Рібай можна додати трохи тим’яну або розмарину, то насичений Стріплойн краще обсмажувати лише зі сіллю й чорним перцем.

Під час приготування цих вишуканих м’ясних делікатесів варто користуватися базовими правилами:

 • М’ясо не потрібно промивати перед приготуванням;
 • Стейк повинен бути кімнатної температури перед тим, як відправитись на сковороду чи гриль;
 • За 30-40 хвилин до приготування стейк варто натерти сіллю й перцем, використовуючи колові масажні рухи;
 • Перевертати м’ясний шмат слід спеціальними щипцями або лопаткою, але не виделкою, яка проколює стейк і спричиняє виділення соку;
 • На сковороді-гриль варто смажити лише 1-2 стейки, аби виділений сік не перетворював процес смаження на тушкування.

Проста інструкція допоможе приготувати смачні й соковиті стейки навіть на домашній кухні. Головне — обрати й купити якісне м’ясо!

 • Стейк Оссобуко

  Стейк Оссобуко

  Стейк Оссобуко – це вишуканий та надзвичайно смачний варіант стейка гомілки з кісткою та кістковим мозком всередині. Цей стейк вражає своєю ніжністю та глибоким смаком. Ідеальний для особливих вечерь або гастрономічних подорожей.

  *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

  222 грн Оберіть опції
 • Ростбиф

  Ростбіф

  Ростбіф — це смачна страва англійської кухні. Готується з яловичої вирізки високої мармуровості на пательні чи грилі. Мʼясо готується до ступеня прожарювання “Medium Rare”, що означає, що зовнішні шари м’яса мають хрусткість і аромат, а в середині залишається ніжне та соковите м’ясо.

  *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

  1 112 грн Оберіть опції
 • Щека говяжья

  Щока яловича

  Телячі щічки – це чудовий вибір для поціновувачів вишуканих делікатесів. М’ясо із щік яловичини повільно гаситься до ідеальної м’якості, при цьому зберігаючи насичений смак та аромат.

  *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

  480 грн Оберіть опції
 • Брискет

  Бріскет

  Бріскет – справжня гастрономічна вишуканість, яка стала візитною карткою американської кухні. Ми пропонуємо Вам скуштувати смачний бріскет, який відрізняється ніжністю та соковитістю м’яса, а також неповторним ароматом та смаком.

  *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

  1 350 грн Оберіть опції
 • Ребра говяжьи

  Ребра яловичі вологе визрівання

  Телячі реберця – ніжне, делікатесне м’ясо, що має тонкий смак і м’яку структуру. Ідеально підходять для запікання, тушкування чи смаження на грилі.

  *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

  765 грн Оберіть опції
 • Стейк Рибай на кости Симентал сухое вызревание

  Стейк Рібай на кістці Симентал сухе визрівання

  Стейк Рібай на кстці Симентал — один з найпопулярніших м’ясних делікатесів. Жирові прошарки у м’ясі сименталів розташовується зіркоподібно, що надає йому мармурового вигляду, солодкуватого смаку, соковитості та аромату.

  *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

  1 800 грн Оберіть опції
Поділітися
UP