Ми працюємо 🇺🇦 | +38 050 150 4683

ідеальне вино до стейка
0 коментарів1 Перегляд

Кожен погодиться: червоне повнотіле вино — ідеальний акомпанемент до соковитого, ароматного й насиченого стейка. Келих червоного сухого вина відмінно доповнить стейк з мармурової телятини, подібно до того, як біле вино гармонійно поєднується з рибними стравами.

Цікаво, що цей факт підтверджений навіть наукою. Річ у тім, що в червоному вині містяться хімічні речовини, які допомагають швидше перетравити “важке” м’ясо.

Чому вино ідеально поєднується з м’ясним стейком?

Кожна пляшка червоного вина містить індивідуальний таніновий профіль. Саме ці специфічні речовини, які отримують з виноградної шкірки й кісточок, взаємодіють з білковими сполуками в стейках. Таніни “пом’якшують” жирові з’єднання, що дозволяє їм швидше засвоюватися в організмі. В той самий час насичений м’ясний смак стейка робить смак вина більш гладким і збалансованим, без зайвої терпкості.

Таким чином об’єднуються 2 протилежні полюси: насичений і яскравий м’ясний смак преміальної мармурової яловичини та стриманий сухий присмак червоного вина. У результаті виходить ідеальний баланс!

З медичної точки зору поліфеноли (антиоксиданти), які присутні в червоному вині, допомагають знизити кількість поганого холестерину, що потрапляє в кров разом з м’ясом, що позитивно позначається на стані кровоносних судин.

Як правильно обирати вино до м’яса?

Варто дотримуватися основного правила: чим жирніший стейк, тим насиченішим має бути вино. Наприклад, класичний стейк Стріплойн відрізняється найяскравішим м’ясним смаком. Це означає, що цей варіант мармурової яловичини слід поєднувати з повнотілим вином. Повнотілість смакового профілю визначається кількістю танінів. Простіше кажучи, повнотіле вино характеризується в’язкістю, терпкістю та щільністю у роті. Ідеальним варіантом вина до соковитого стейка стане:

Каберне Совіньйон

Каберне Совіньйон

Класичний варіант червоного вина, який відрізняється яскравими нотками стиглих фруктів і приємною гостротою в посмаку, що нагадує свіжомелений чорний перець.

Зінфандель

Зінфандель

Висока кислотність та помірний таніновий профіль цього каліфорнійського вина чудово доповнить будь-який стейк з мармурової яловичини: від ніжного Філе-міньйон до насиченого Ті-Бона.

Мальбек

Мальбек

Цей винний сорт відрізняється впізнаваним посмаком та високим вмістом танінів. Більшість цього вина виробляють в Аргентині, де мармурова яловичина вважається основою національної кухні. Мальбек ідеально доповнить насичений Стріплойн Преміум або Рібай.

Мерло та Піно Нуар

Мерло

Більш “легкі” червоні вина з низьким вмістом танінів. Гармонійно поєднуються з Філе-міньйон, Шатобріаном.

Тож не бійтеся експериментувати! Тільки так можна знайти свій ідеальний варіант поєднання червоного вина із мармуровою яловичиною!

Поділітися
UP