Ми працюємо 🇺🇦 | +38 050 150 4683

Стейки Ті-Бон і Портерхаус: що в них відмінного?
0 коментарів1 Перегляд

На перший погляд здається, що стейки Ті-Бон і Портерхаус майже ідентичні. Та якщо розглянути кожен з них детальніше, то виявиться, що в них чимало відмінних рис.

З яких частин туші молодої тварини отримують класичні стейки?

Шортлойн (Short Loin) — коротка вирізка, котра розташовується в поперековій зоні молодої тварини між товстим краєм і кострецем (огузком). Вона об’єднує 2 типи м’яса, розділених тонкою хребтовою кісткою. З одного боку знаходиться ніжна й соковита вирізка, з якої отримують вишуканий Філе-міньйон і насичений Шатобріан. З протилежної сторони вирізають стейк Стріплойн (Нью-Йорк). Представлені стейки Ті-Бон і Портерхаус отримують саме з вирізки Шортлойн.

Шортлойн (Short Loin)

Так у чому ж різниця?

Основна відмінність ховається в структурі м’язових волокон. Розмір соковитої й еластичної вирізки збільшується в міру просування від спинної частини туші молодої тварини до її поперекового відділу. Портерхаус вирізають із задньої частини Шортлойн, а тому він містить більшу площу соковитої вирізки, ніж Ті-Бон. Його також вважають “королем” стейків, оскільки він найбільший з усіх м’ясних шматків. Інколи з Short Loin отримують і 3-й м’ясний відруб — стейк Клаб.

Цікаво, що в США суворо контролюється розмежування стейків на Ті-Бон і Портерхаус. Так, ширина вирізки в Портерхаусі повинна нараховувати не менше 32 міліметрів, тоді як для Ті-Бону цей показник зменшується до 13 мм.

Смакові якості представлених яловичих стейків

Ті-Бон, попри невелику площу вирізки, володіє неповторним м’ясним смаком. Річ у тім, що в напрямку костреця зменшується кількість природних прошарків жиру (показник мармуровості). А тому готовий Ті-Бон володіє яскравим впізнаваним ароматом і еластичною структурою м’язових волокон, яка трохи поступається Портерхаусу.

Портерхаус VS Ті-Бон: що обрати?

Поціновувачі ніжної мармурової яловичої вирізки повинні зупинитися на Портерхаусі. До речі, його можна розділити на 2 порції. Ті-Бон підійде тим м’ясним гурманам, які не можуть відмовитися від соковитого й еластичного Стріплойну. Смак такого м’яса більш насичений і концентрований.

Неповторний горіховий присмак при правильному приготуванні обидвом стейкам забезпечує широка Т-подібна кістка.

Стейк Ті-Бон Сухе Визрівання

Як готувати стейки Портерхаус та Ті-Бон?

Важливо, аби Т-подібна кістка під час приготування цих стейків повністю прогрілася. Якщо вона залишиться холодною, то забере на себе все тепло, а м’ясо всередині не дійде до потрібного ступеня обсмажування. Тому експерти радять дотримуватися одного з 2-х способів приготування стейків Ті-Бон і Портерхаус:

 1. Трохи надріжте м’ясо за периметром Т-подібної кістки. Після цього стейк можна обсмажувати на сковороді або на відкритому грилі.
 2. Залиште стейк цілим. Наприкінці приготування поставте м’ясо вертикально (безпосередньо на кістку) і притримуйте за допомогою спеціальних щипців.

Маринувати стейки з мармурової яловичини попередньо не потрібно. Достатньо додати трохи солі, перцю й ароматних трав.

 • Стейк Оссобуко

  Стейк Оссобуко

  Стейк Оссобуко – це вишуканий та надзвичайно смачний варіант стейка гомілки з кісткою та кістковим мозком всередині. Цей стейк вражає своєю ніжністю та глибоким смаком. Ідеальний для особливих вечерь або гастрономічних подорожей.

  *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

  222 грн Оберіть опції
 • Ростбиф

  Ростбіф

  Ростбіф — це смачна страва англійської кухні. Готується з яловичої вирізки високої мармуровості на пательні чи грилі. Мʼясо готується до ступеня прожарювання “Medium Rare”, що означає, що зовнішні шари м’яса мають хрусткість і аромат, а в середині залишається ніжне та соковите м’ясо.

  *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

  1 112 грн Оберіть опції
 • Щека говяжья

  Щока яловича

  Телячі щічки – це чудовий вибір для поціновувачів вишуканих делікатесів. М’ясо із щік яловичини повільно гаситься до ідеальної м’якості, при цьому зберігаючи насичений смак та аромат.

  *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

  480 грн Оберіть опції
 • Брискет

  Бріскет

  Бріскет – справжня гастрономічна вишуканість, яка стала візитною карткою американської кухні. Ми пропонуємо Вам скуштувати смачний бріскет, який відрізняється ніжністю та соковитістю м’яса, а також неповторним ароматом та смаком.

  *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

  1 350 грн Оберіть опції
 • Ребра говяжьи

  Ребра яловичі вологе визрівання

  Телячі реберця – ніжне, делікатесне м’ясо, що має тонкий смак і м’яку структуру. Ідеально підходять для запікання, тушкування чи смаження на грилі.

  *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

  765 грн Оберіть опції
 • Стейк Рибай на кости Симентал сухое вызревание

  Стейк Рібай на кістці Симентал сухе визрівання

  Стейк Рібай на кстці Симентал — один з найпопулярніших м’ясних делікатесів. Жирові прошарки у м’ясі сименталів розташовується зіркоподібно, що надає йому мармурового вигляду, солодкуватого смаку, соковитості та аромату.

  *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

  1 800 грн Оберіть опції
Поділітися
UP