Ми працюємо 🇺🇦 | +38 050 150 4683

Основні ступені просмажування м'ясних стейків: як визначити?
0 коментарів1 Перегляд

Кожна людина має індивідуальні смакові вподобання. Хтось не уявляє свого щоденного життя без солодкого, а комусь подобається кислий присмак фруктів. Приблизно так само виглядає ситуація з м’ясними стейками. Хтось віддає перевагу ніжному Філе-міньйон який повільно тане в роті, а решта навпаки високо цінують насичений смак і аромат брутального Стріплойну. Проте прожарювання стейка з преміальної яловичини — ключовий фактор, який багато в чому визначає фінальний смаковий та ароматичний профіль м’ясного делікатесу.

Традиційно виділяють 6 основних ступенів прожарювання м’ясних стейків:
 • Blue (Rare) або Raw;
 • Rare;
 • Medium Rare;
 • Medium;
 • Medium Well;
 • Well Done.

Ідеальний варіант просмаження стейку з мармурової яловичини — Medium (Medium Rare). Він дозволяє зберегти еластичність м’язових волокон, насичений смак та аромат, а також наситити м’ясо власним соком у процесі приготування та зробити готову страву неймовірно соковитою!

Зверніть увагу: представлена ​​класифікація ступеню прожарювання стейків підходить лише для яловичини, баранини або качки. Свинину та курку готують до ступеня Well Done!

Ступінь просмаження стейка: на що він впливає?

Ступінь прожарювання м’ясного стейку визначає не лише апетитний зовнішній вигляд готової страви, але і його внутрішні характеристики. Прожарювання відповідає за насиченість смаку та аромату, а також за кількість соку, що виділяється в процесі приготування м’ясного делікатесу. Класичний стейк Рібай або Стріплойн, наприклад, характеризується середньою товщиною від 2.5 до 3 см. Визначити ступінь його прожарювання можна в найтовстішій частині, просто вимірявши температурний показник за допомогою кухонного градусника.

Blue (Rare)

Blue Rare

Вважається “найхолоднішим” варіантом прожарювання м’ясних делікатесів. Температура в найтовстішій частині не досягає позначки 40⁰С. Головне — не перетримати м’ясо. Достатньо смажити стейк по 1-2 хвилини з кожного боку, щоб підрум’янилася зовнішня скоринка, а всередині м’ясо залишилося яскраво-рожевим і майже сирим. Далі м’ясний делікатес варто загорнути у фольгу й дати відпочити впродовж 8-9 хвилин. Після цього стейк можна подавати до столу. Ступінь прожарювання Blue (Rare) підійде тим, хто високо цінує сире м’ясо за смакові якості

Rare

Rare

В процесі приготування стейк стає теплішим, а температура всередині досягає показника 45⁰С. Готується такий стейк так само: спочатку м’ясний делікатес викладається на добре розігріту сковороду-гриль і обсмажується приблизно 4-6 хвилин до утворення золотистої скоринки. Потім м’ясо загортається у фольгу та відправляється відпочивати на 3-5 хвилин. У результаті виходить ароматний та м’який стейк з характерним м’ясним присмаком.

Medium Rare

Medium Rare

Класичний ступінь прожарювання стейків з мармурової телятини, що дозволяє зберегти збалансовані смакові та ароматичні характеристики м’ясного делікатесу. Температура досягає позначки 50⁰С, а всередині м’ясо набуває рожево-червоного відтінку. Обсмажувати такий стейк потрібно 6-8 хвилин. Ступінь прожарювання Medium Rare характеризується найбільшою кількістю соку, що робить готову страву максимально соковитою.

Medium

Medium

Проміжний етап приготування м’ясних стейків, під час якого зникають червоні вкраплення, а температурний показник усередині досягає позначки 60ºС. Соку стає все менше, але готовий стейк залишається таким же смачним. Час приготування складає близько 9-10 хвилин. За бажанням м’ясо також можна залишити відпочити приблизно на 4-5 хвилин.

Medium Well

Medium Well

М’ясо поступово стає сірим. При цьому центральна частина все ще залишається рожевою. Температура підвищується до 65°С. Сік стає напівпрозорим. Досягти цієї температурної позначки можна приблизно за 10-12 хвилин від початку обсмажування. Цей варіант підходить тим, хто не їсть необроблене м’ясо.

Well Done

Well Done

Такий стейк практично не подають у стейк-хаусах, хіба що готують на індивідуальне прохання гостя. М’ясо має насичений сіро-коричневий відтінок, сік практично відсутній. Температурний показник усередині стейку досягає позначки 70⁰С. Готувати такий м’ясний делікатес потрібно приблизно 15-18 хвилин. Якщо й давати йому відпочити під фольгою, то не довше 4-5 хвилин.

Як визначити готовність стейку за допомогою руки?

Як визначити готовність стейку за допомогою руки

Не завжди під рукою опиняється кухонний градусник. Тим більше якщо стейк готується на свіжому повітрі. У такому випадку для визначення ступеня прожарювання м’ясного делікатесу можна використовувати власну руку:

 1. Повністю розслабляємо руку. Потім знаходимо подушечку біля основи великого пальця. Намагаємось запам’ятати відчуття при натисканні.
 2. Спрямовуємо великий палець до вказівного. Відчуйте, як змінилися параметри пружності. Подушечка стала жорсткішою. Так само відбувається з м’язовими волокнами стейка під час приготування.

Залишилося тільки запам’ятати, що в повністю розслабленому вигляді подушечка відповідає ступеню просмаження Blue (Raw). Якщо звести великий палець із вказівним, то отримаємо ступінь Rare, із середнім — Medium Rare, з безіменним — Medium, із мізинцем — Well Done.

Звичайно, це не зовсім точний спосіб визначення ступеня прожарювання м’ясних делікатесів. Навчитися з високою точністю розрізняти основні ступені просмаження яловичих стейків можна лише з досвідом!

 • Стейк Оссобуко

  Стейк Оссобуко

  Стейк Оссобуко – це вишуканий та надзвичайно смачний варіант стейка гомілки з кісткою та кістковим мозком всередині. Цей стейк вражає своєю ніжністю та глибоким смаком. Ідеальний для особливих вечерь або гастрономічних подорожей.

  *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

  222 грн Оберіть опції
 • Ростбиф

  Ростбіф

  Ростбіф — це смачна страва англійської кухні. Готується з яловичої вирізки високої мармуровості на пательні чи грилі. Мʼясо готується до ступеня прожарювання “Medium Rare”, що означає, що зовнішні шари м’яса мають хрусткість і аромат, а в середині залишається ніжне та соковите м’ясо.

  *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

  1 112 грн Оберіть опції
 • Щека говяжья

  Щока яловича

  Телячі щічки – це чудовий вибір для поціновувачів вишуканих делікатесів. М’ясо із щік яловичини повільно гаситься до ідеальної м’якості, при цьому зберігаючи насичений смак та аромат.

  *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

  480 грн Оберіть опції
 • Брискет

  Бріскет

  Бріскет – справжня гастрономічна вишуканість, яка стала візитною карткою американської кухні. Ми пропонуємо Вам скуштувати смачний бріскет, який відрізняється ніжністю та соковитістю м’яса, а також неповторним ароматом та смаком.

  *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

  1 350 грн Оберіть опції
 • Ребра говяжьи

  Ребра яловичі вологе визрівання

  Телячі реберця – ніжне, делікатесне м’ясо, що має тонкий смак і м’яку структуру. Ідеально підходять для запікання, тушкування чи смаження на грилі.

  *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

  765 грн Оберіть опції
 • Стейк Рибай на кости Симентал сухое вызревание

  Стейк Рібай на кістці Симентал сухе визрівання

  Стейк Рібай на кстці Симентал — один з найпопулярніших м’ясних делікатесів. Жирові прошарки у м’ясі сименталів розташовується зіркоподібно, що надає йому мармурового вигляду, солодкуватого смаку, соковитості та аромату.

  *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

  1 800 грн Оберіть опції
Поділітися
UP