Стейк з мармурової яловичини — вишукана й повноцінна ресторанна страва, яка не потребує акомпанементу. Та насправді “правильний” гарнір здатен доповнити й по-новому розкрити смак і аромат соковитого м’яса!
Ідеальний гарнір: три заборонені категорії продуктів
Головне завдання гарніру — розкрити виграшні смакові й ароматичні сторони кожного різновиду стейку, а також сприяти швидкому травленню. Саме тому класичні яловичі м’ясні делікатеси не рекомендують комбінувати з:
- Кислими продуктами (квашена капуста, різноманітні маринування, солоні огірки й т. п.);
- Приправами, які “забивають” насичений м’ясний смак;
- Деякими фруктами, особливо з цитрусовими й ананасами.
Такі “агресивні” додаткові компоненти повністю переб’ють смак м’яса, який має залишатись родзинкою готової страви. Також у ресторанах стейк не подають із салатами, заправленими майонезом, кашами й пастою. Перетравити таке поєднання людському організму буде вкрай важко.
Який класичний гарнір обрати для яловичого стейка?
Найкращий варіант — легкі овочі-гриль. Це може бути цибуля, баклажан, кабачок або гриби. Прекрасно контрастує з насиченим м’ясним смаком ніжний томат, приготований на вугільному грилі. Такий гарнір використовують з будь-яким різновидом яловичих стейків. Можна додати трохи оливкової олії або бальзаміку, який надасть легкої кислинки.
Також зі стейками з мармурової яловичини прекрасно поєднується картопля в будь-якому вигляді:
- Фрі;
- Гратен;
- Пюре.
При цьому важливо не додавати надто виражені спеції, як-от: часник, хрін або гірчицю. Вони повністю нівелюють смак м’яса. До картопляного гарніру чудово підійде вишуканий трюфельний соус. Також фаворитами стають легкі вегетаріанські шашлички, зелений горошок, стручкова квасоля. Вони мають збалансований смак, а тому прекрасно доповнять правильно приготований стейк.
“Жіноча” версія яловичого стейка, Філе міньйон, прекрасно поєднується із салатами на основі шпинату, спаржі або броколі, витриманих у вершковому соусі. Брутальний “чоловічий” Стріплойн (Нью-Йорк) краще подавати з пікантними овочами, до прикладу, грильованим гострим перцем.
Вибір овочевих гарнірів пов’язаний не тільки з естетичною складовою, але й з користю для здоров’я. Свіжі овочі містять клітковину, яка допомагає краще перетравлювати “важку” яловичину.
І, звичайно ж, не варто забувати про келих насиченого червоного вина. Найкраще підійдуть насичені столові (сухі або напівсухі) вина.
Отже, ідеальний гарнір допоможе правильно розкрити смак преміальної яловичини й насолодитися прекрасною трапезою!