Стейк на мангалі — найкращий варіант для літньої вечері. Що може бути краще, ніж ароматний шматок мармурової яловичини з легким присмаком диму, запечений до золотистої скоринки? Тільки правильно приготований стейк!
Як вибрати м’ясо для приготування на грилі
Насолодитися ніжною текстурою м’язових волокон і неперевершеним м’ясним смаком вдасться, тільки якщо вибрати м’ясо відмінної якості. Ідеальний варіант — мармурова яловичина класу Prime. Замовити свіжу й перевірену мармурову яловичину завжди можна в нашому інтернет-магазині. Підійде як м’ясо з України, так і традиційний аргентинський стейк.
Готувати на відкритому мангалі можна будь-яке м’ясо. Важливо, аби відруб містив жировий прошарок. Так вдасться зберегти ніжну текстуру й соковитість стейка всередині. Обов’язково варто спробувати стейк на кістці, приготований на відкритому мангалі.
Як підготувати м’ясо до обсмажування на грилі
Існує кілька правил, котрі дають змогу довести стейк з мармурової яловичини до ідеалу:
- Підготовка. М’ясо варто нарізати на невеликі шматки (приблизно 3 см завтовшки). Зазвичай у спеціалізованих крамницях стейк вже продається порційно. Обов’язково варто вийняти його з холодильника за 30 хвилин до початку приготування.
- Маринування. Стейки з мармурової яловичини не потрібно маринувати. Достатньо за 15-20 хвилин до початку процесу обсмажування додати солі й свіжомеленого перцю. Раніше робити цього не варто, оскільки сіль швидко вбирає вологу. Після цього стейк варто просушити за допомогою паперових рушників. Тепер можна готувати. Жорсткіше м’ясо краще попередньо замаринувати з використанням соку цибулі, бальзамічного оцту, алкоголю, гірчиці. Якщо в маринаді присутні спеції, то їх великі скупчення краще видалити з поверхні м’яса, інакше вони просто згорять.
Як правильно готувати стейк на мангалі
Зберегти сік всередині й отримати апетитну золотисту скоринку вдасться, якщо покласти м’ясо на добре розігрітий мангал. Більшу частину розпеченого вугілля зосереджують в одній зоні, оскільки безпосередньо після обсмажування стейк має «дійти» при м’якій температурі.
Важливо не перетримати м’ясо, оскільки тоді воно втрачає занадто багато соку й стає сухим, як гума. Стейк товщиною 3 см достатньо смажити 10-15 хвилин на сильному вогні й витримати ще 7-10 хвилин у зоні з помірною температурою. Також використовують так зване реверсивне обсмажування. Спершу м’ясо витримують на низьких температурах, після чого обсмажують до золотистої скоринки.
Дехто помилково вважає, що стейк в процесі обсмажування варто перевертати лише 1 раз. Насправді кількість разів не обмежена. Якщо з’явилася занадто темна скоринка, при подачі її можна легко зрізати. Зате всередині м’ясо рівномірно просмажиться й сформується неповторна смакова палітра.