Ми працюємо 🇺🇦 | +38 050 150 4683

Сухе VS Вологе визрівання стейків в домашніх умовах

Стейк з відбірної мармурової яловичини, який пройшов процес вологого або сухого визрівання — це 2 різні продукти. Якщо купити стейк в одному з магазинів, то можна бути впевненим: це м’ясо піддавалося впливу вологого визрівання. Така методика доволі нова. Для її реалізації використовують спеціальне вакуумне пакування, яке не дозволяє волозі покидати м’ясо. Тому готовий стейк відрізняється м’якою текстурою й ніжним смаком.

Найстарішою вважається технологія сухого визрівання мармурової яловичини. Її вперше застосували ще в 50-х роках XX століття. Таке м’ясо відрізняється концентрованим ароматом і складною смаковою палітрою.

Сухе VS вологе визрівання стейків

Чи можна повторити процедуру сухого визрівання м’яса в домашніх умовах

Дехто помилково стверджує, що домогтися подібного ефекту вдасться, якщо в домашніх умовах використати марлю й паперові рушники. Для цього стейки з мармурової яловичини потрібно щільно загорнути в марлю або паперові рушники й відправити в холодильник на 4-7 днів.

Дійсно, така технологія допоможе прибрати зайву вологу. Тільки сухим визріванням це не назвеш. По-перше, м’ясо має як мінімум 14 днів перебувати в холодильнику, аби активізувалися ферментативні процеси. По-друге, знадобиться приблизно 21 день, аби з’явилися нові складні аромати.

Як організувати сухе визрівання стейків у домашніх умовах

Як організувати сухе визрівання стейків у домашніх умовах

Сухе визрівання стейків з мармурової яловичини вимагає дотримання 3 ключових показників:

 • температури від +1 до +3ºС;
 • вологи від 50 до 60%;
 • постійної циркуляції повітря.

Забезпечити правильні показники вологості без спеціального обладнання не вдасться. До того ж мікрофлора не відповідає вимогам. Тому слідуйте простій і перевіреній інструкції:

 1. Купіть невеликий вентилятор і об’ємний лоток. Далі переконайтеся, що холодильник чистий і ретельно продезінфікований від сторонніх запахів. Зберігати м’ясо поряд з іншими продуктами не можна!
 2. Виберіть великий шматок мармурової яловичини з максимальним показником жиру. Важливо, аби жирова плівка вкривала все м’ясо. Після визрівання її доведеться зрізати.
 3. Встановіть вентилятор всередині холодильника. Внизу під решіткою розмістіть лоток. Туди стікатиме зайва волога. Переконайтеся, що повітря обдуває м’ясо з усіх сторін. Викладіть м’ясо.

Пам’ятайте: при кожному відкриванні дверцят холодильника порушується мікрофлора й проникають сторонні запахи.

Скільки доведеться чекати?

Все залежить від кінцевої мети. Приблизно 2-4 тижні знадобиться для старту ферментативних процесів. Близько 4-8 тижнів — для отримання яскравої палітри смаків.

Коли відведений час спливе, вийміть м’ясо з холодильника. Зріжте залишки темно-червоних або фіолетово-коричневих м’язових волокон і поверхневий жир. Якщо всередині з’явилася пліснява з білим або зеленим відтінком, просто протріть м’ясний відруб марлею, змоченою в оцті.

Тепер наріжте м’ясо на стейки шириною 3-4 см. І пам’ятайте, що сухе визрівання в домашніх умовах не замінює процедуру, проведену за допомогою спеціального обладнання.

 • Ростбиф

  Ростбіф

  Ростбіф — це смачна страва англійської кухні. Готується з яловичої вирізки високої мармуровості на пательні чи грилі. Мʼясо готується до ступеня прожарювання “Medium Rare”, що означає, що зовнішні шари м’яса мають хрусткість і аромат, а в середині залишається ніжне та соковите м’ясо.

  *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

  1 112 грн Оберіть опції
 • Щека говяжья

  Щока яловича

  Телячі щічки – це чудовий вибір для поціновувачів вишуканих делікатесів. М’ясо із щік яловичини повільно гаситься до ідеальної м’якості, при цьому зберігаючи насичений смак та аромат.

  *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

  480 грн Оберіть опції
 • Брискет

  Бріскет

  Бріскет – справжня гастрономічна вишуканість, яка стала візитною карткою американської кухні. Ми пропонуємо Вам скуштувати смачний бріскет, який відрізняється ніжністю та соковитістю м’яса, а також неповторним ароматом та смаком.

  *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

  1 350 грн Оберіть опції
 • Ребра говяжьи

  Ребра яловичі вологе визрівання

  Телячі реберця – ніжне, делікатесне м’ясо, що має тонкий смак і м’яку структуру. Ідеально підходять для запікання, тушкування чи смаження на грилі.

  *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

  765 грн Оберіть опції
 • Стейк Рибай на кости Симентал сухое вызревание

  Стейк Рібай на кістці Симентал сухе визрівання

  Стейк Рібай на кстці Симентал — один з найпопулярніших м’ясних делікатесів. Жирові прошарки у м’ясі сименталів розташовується зіркоподібно, що надає йому мармурового вигляду, солодкуватого смаку, соковитості та аромату.

  *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

  1 800 грн Оберіть опції
 • Стейк Портерхаус

  Стейк Портерхаус Сухе Визрівання

  Стейк Портерхаус – це великий відруб з поперекової частини, близький родич стейка Ті-Бон. Якщо ви найбільше цінуєте ніжну яловичу вирізку, а не стріплойн – цей стейк для вас.

  *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

  550 грн Оберіть опції
Поділітися
UP