Ростбіф справжній фаворит – один із найпростіших і найсмачніших способів приготування яловичини. Все, що для цього потрібно, це вибрати правильний відруб, приправити його та дозволити духовці зробити всю важку роботу. У той час як простота цієї недільної вечері робить страву досить надійною, є кілька порад, які допоможуть вам приготувати ідеальний ростбіф.
Обираємо відруб
Ростбіф – дуже універсальна страва, тому підібрати відруб не так складно, як здається. Головне правило: шукайте мармуровість та гарний зовнішній шар жиру. У Сльози Вегана ви завжди можете замовити добрий шматок мармурової яловичини для вашого ростбіфа. А якщо вам все ж таки потрібна допомога, ви можете порадитися з нашими м’ясниками.
Найпопулярніші відруби для ростбіфа:
- Реберця Прайм
- Рамп
- Топсайд
- Сірлойн або Стріплойн
- Топ Блейд
- Вирізка або Шатобріан
- Піканья
1. Реберця Прайм
Реберця, смажені на решітці, є одним з найпопулярніших виборів. Вони мають гарну мармуровість, сповнені смаку та ніжності. М’ясо потрібно зв’язати окремими нитками з інтервалом 4-5 см, що дозволяє утримувати форму, рівномірно готувати та нарізати страву.
Ви також можете додати спеції – спробуйте розмарин або чебрець. Перед приготуванням переконайтеся, що сріблясту плівку видалено, інакше під час приготування ця тонка плівка стиснеться і м’ясо згорнеться.
2. Рамп
Рамп часто купують у вигляді стейка, але, залишивши його цілим, його можна підсмажити. Це безкостний шматок яловичини, отриманий з добренатренованої задньої частини тварини, він містить велику кількість колагену та сполучної тканини і, як правило, не дуже мармуровий. Це означає, що при неправильному приготуванні він може стати жорстким та буде погано жуватися.
Повільне обсмажування – один з найкращих способів перетворити цей відруб на ароматний, соковитий та ніжний шматок м’яса. При обсмажуванні на невеликому вогні тривалий час, колаген та сполучна тканина плавляться, підвищуючи ніжність.
Іншими ключовими елементами ідеального ростбіфа є обсмажування м’яса на сковороді перед поміщенням в духовку жиром вгору. При подачі на стіл скибочки мають бути тонкими.
3. Топсайд
Огузок із внутрішньої частини ноги (Топсайд) – не жирне м’ясо з великою кількістю сполучної тканини. Цей шматок краще смажити цілим, і зазвичай він має досить низьку ціну. У нього може бути трохи жорсткіша текстура, але він наповнений ароматом.
Ви можете приправити м’ясо та обсмажити його на гарячій сковороді перед подальшим приготуванням, щоб отримати смачну і хрустку скоринку.
4. Сірлойн або Стріплойн
Сірлойн береться з більшого м’яза в області Т-подібної кістки. Він сповнений смаку та аромату і є відмінним вибором для смаження. Вибираючи сірлойн або стріплойн, шукайте верхній відруб, оскільки він буде найніжнішим, і переконайтеся, що ви підрум’янили м’ясо перед переміщенням у духовку.
5. Топ Блейд
Ростбіф з лопатки (ТОП Блейд) – чудовий вибір для сімейної вечері. Зріз, взятий з лопатки тварини, містить достатню кількість сполучної тканини та сухожилля, тому для його руйнування потрібно багато часу. Але якщо приготувати добре, у вас вийде ароматний ніжний шматок яловичини.
6. Вирізка або Шатобріан
Філе Бат Ай – це вирізка, яка відрізняється багатим смаком та ніжністю. Відруб відноситься до преміум сегменту, а його чудовий інтенсивний смак не розчарує. Правильно приготоване м’ясо буде соковитим, дуже ароматним та неймовірно ніжним на смак.
7. Піканья
Фаворит багатьох любителів м’яса, огузок – чудовий та маловикористовуваний відруб для смаження. Цей відруб, також відомий як Піканья, є верхньою частиною яловичого огузка, і його приготування не займе багато часу. Тому переконайтеся, що у вас під рукою є термометр для м’яса, щоб не пересмажити його.
Поради щодо приготування ростбіфу:
- Для ніжної текстури та рівномірного приготування залиште яловичину, щоб вона досягла кімнатної температури, перш ніж готувати її в духовці.
- Покладіть м’ясо шаром жиру догори у форму.
- Якщо ви зав’язуєте м’ясо, знімайте нитки після того, як яловичина приготується і відпочине. Це допоможе м’ясу зберегти свою форму і виглядати ефектніше при нарізанні.
- Використовуйте термометр для м’яса, щоб переконатися, що страва ідеально приготовлена. Переконайтеся, що ви вставляєте датчик у центр розрізу і не зачіпаєте кістку для отримання найбільш точних показань.
- Перед подачею вийміть ростбіф з форми і дайте яловичині відпочити 15-20 хвилин, загорнувши її в алюмінієву фольгу.
- Завжди нарізати м’ясо проти волокон.
Зважаючи на все це в процесі приготування – і не забудьте про гарніри!