Є 3 безпечні методи розморозити мармурові стейки або інше м’ясо: у холодильнику, у холодній воді та у мікрохвильовій печі. У жодному разі не розморожуйте на столі чи інших місцях при кімнатній температурі.
Відразу хочеться відзначити, якщо заморозка не обов’язкова, то краще м’ясо не заморожувати. Основна причина в частковій втраті смаку та порушенні волокнистої структури. Але якщо без заморозки обійтися не вдалося, зробімо це правильно та безпечно.
Найправильніший спосіб розморожування – холодильник
Краще заздалегідь запланувати повільне та безпечне розморожування в холодильнику. На розморожування фаршу, шматочків м’яса та стейків знадобиться не більше доби. Шматки м’яса з кістками та великі цілі шматки розморожуватимуться кілька днів. Якщо це сира яловичина, то після розморожування її можна зберігати в холодильнику 3-5 днів. Протягом цього часу, якщо ви вирішите не використовувати м’ясо, ви можете безпечно заморозити його без приготування.
Такий спосіб дозволяє м’ясу розморозитись максимально комфортно, зберегти цілісність його структури, а також врятувати волокна від деформації та в’ялості. До того ж яловичина, заморожена в холодильнику, практично не втратить свій чудовий смак, і ваші страви точно будуть на висоті!
Порада: щоб не забруднити полиці чи інші продукти, розморожуйте м’ясо в якійсь ємності. Якщо ж нічого відповідного немає, опустіть його на нижню полицю – так ви принаймні збережете інші продукти.
Швидкі методи: холодна вода та мікрохвильова піч
Якщо ви не встигаєте розморозити м’ясо в холодильнику, то існують, можливо, менш правильні, але все ще підходящі способи розморожування.
- Розморожування м’яса у холодній воді.
Розморожуючи м’ясо в холодній воді, не знімайте упаковку: переконайтеся, що вона герметична чи покладіть її в герметичний пакет. Воду потрібно міняти кожні півгодини, щоб вона не ставала надто теплою. Невелика кількість м’яса може розморозитись за годину чи менше; розморожування шматка вагою в кілька кілограмів може зайняти 2-3 години. - Розморожування м’яса в мікрохвильовій печі.
При розморожуванні яловичини в мікрохвильовій печі готуйте її відразу після розморожування, тому що окремі її ділянки можуть почати готуватися прямо під час розігріву. Не рекомендується зберігати напівприготовлену їжу, бо будь-які присутні бактерії не знищуються. Ще один недолік цієї техніки розморожування – суттєве порушення структури волокон та зниження смакових якостей.
Продукти, що розморожені в мікрохвильовій печі чи методом холодної води, повинні бути приготовані одразу після розморозки. Причина в температурному режимі – розморожування поза холодильником виконується за вищих температур, що виключає можливість повторного заморожування.
Ніколи так не робіть – розморожування на столі
Розморожування на стільниці – це завжди розморожування м’яса за кімнатної температури. Це дуже неправильний і небезпечний спосіб, адже у процесі продукт вразливий перед бактеріями. Розморожування при кімнатній температурі може спричинити отруєння.
Якщо ж вам потрібно розморозити м’ясо терміново, краще скористайтеся методом холодної води або закиньте його в мікрохвильову піч. Так набагато безпечніше і навіть ефективніше!