Декого так вчили. Для інших це просто інстинкт, коли бачать слизове, сире м’ясо. Але ми тут, щоб сказати вам раз і назавжди, що ні в якому разі ви не повинні мити м’ясо. Промивка водою може принести більше шкоди ніж реальної користі, і ось у чому причина.
То чому ж не варто промивати м’ясо?
Миття сирого м’яса не є ефективним способом зменшення кількості бактерій і навіть може підвищити ймовірність харчового отруєння. Крім того, промивання може погіршити якість самого продукту та якість приготування. Як це працює:
- Сире м’ясо може містити погані бактерії (також відомі як харчові патогени).
- Все, до чого торкається м’ясо, поки воно ще сире (наприклад, інші продукти, поверхні чи кухонне приладдя), може бути заражене цими бактеріями.
- Якщо ви миєте м’ясо під краном, вода може перенести хвороботворні мікроорганізми в раковину.
- Промивання м’яса збільшує активність цих бактерій.
- Правильне приготування знищить шкідливі бактерії у м’ясі та зробить його безпечним для вживання. Але будь-які інші поверхні, що торкаються сирого м’яса, все ще можуть містити бактерії.
- Якщо м’ясо промити гарячою водою, це може позначитися на текстурі його поверхні та якості продукту.
- Вологе м’ясо скоріш тушкується, ніж смажиться, що не дозволяє отримати, наприклад, правильно приготований стейк.
Насправді всі ці хвороботворні мікроби добре знищуються при термообробці, а значить у митті водою немає жодного сенсу. Для мармурової яловичини вистачає 55°С, щоб убити всі ці мікроорганізми. А це означає, що соковитий стейк вдасться, а мікроби загинуть!
Тож чим замінити промивання водою?
Найчастіше відповідь – нічим! Ви можете відразу ж вийняти м’ясо з пакунка та приступати до приготування. Потім просто викиньте пакунок та ретельно вимийте руки, а також будь-які поверхні, яких торкнулося м’ясо.
Однак, деякі кухарі виступають за необхідність промокнути м’ясо паперовим рушником. Це може допомогти прибрати зайву вологу, завдяки чому скоринка вийде рум’янішою. Просто переконайтеся, що ви відразу викинули паперові рушники та вимили руки. Хоча цей крок може покращити процес приготування, він не є обов’язковим. Поки ваше м’ясо свіже, природний рівень вологості не повинен заважати приготуванню.
А якщо без промивання не обійтись?
Не завжди виходить досконально дотримуватися правил. Що робити, якщо на поверхні м’яса ви помітили бруд? Очистити м’ясо можна, швидко промивши під крижаною водою і витерши паперовим рушником. Після цього потрібно відразу ж викинути використану серветку та ретельно вимити руки з милом. В інших випадках м’ясо мити не потрібно.
Щоб уникнути зараження та харчового отруєння, правильно приготоване м’ясо – найкращий спосіб забезпечити його безпеку для вживання в їжу.
Отже, якщо раніше ви грішили миттям м’яса, настав час позбутися цієї звички. Але є і гарна новина: з меншою кількістю кроків у процесі приготування ви отримаєте вечерю на столі ще раніше.