Ми працюємо 🇺🇦 | +38 050 150 4683

Як вибрати ніж для стейка?

Ніжний і соковитий стейк — те, від чого важко відмовитися. Сповна розкрити неповторний смак мармурової яловичини, насолодитися м’якою текстурою й приємним ароматом допоможе правильно підібраний ніж для м’яса. Звичайно, можна скористатися звичайним столовим наряддям. Тільки він просто вичавлюватиме залишки соку, а не розрізатиме стейк на маленькі шматки.

Як виглядає правильний ніж для стейка?

Класичний ніж для соковитих стейків складається з довгого леза з високою п’яткою, котра перешкоджає травмуванню, і масивної ручки. Лезо широке й різко звужується наприкінці.

Як вибрати ніж для стейка?

Довжина гострого леза приблизно така ж, як і самого стейка10-12 см. Зустрічаються ножі, довжина котрих сягає 18-22 см. Використовують їх не для сервірування, а для попереднього нарізання вже готового м’яса.

Цікаво, що ножі для стейків розрізняють ще й залежно від ступеня просмажки м’яса. Якщо м’ясо досягло ступеня Medium, то всередині залишається достатньо соку й зберігається м’яка текстура м’язових волокон. М’ясо, просмажене до ступеня Well Done, різати важче, тому ніж має бути відповідний. Отож:

  • Для стейків Blue Rare, Rare і Medium Rare використовується класичний ніж з гладким лезом.
  • Для стейків Medium, Medium Well і Well Done — ніж на основі зазубреного леза (серейторне заточування).
Як вибрати ніж для стейка?

Тож переплутати їх майже неможливо. У першому випадку стейки подаються на дерев’яній дошці. Вважається, що такий тип сервірування продовжує життя ножам. В іншому — на порцеляновій тарілці. Розрізати стейк найкраще під кутом 25-30º.

Як вибрати ніж для стейка залежно від використаного матеріалу?

Стейк швидко затуплює ніж. Тому варто звертати увагу, аби ножі з гладкою поверхнею для нарізання виготовляли зі сталі, котра відповідає маркуванню 58-62HRC. Правильне використання такого інструменту дозволяє продовжити йому життя.

Що стосується ножів з серейторним типом заточування, то показник сталі не має перевищувати позначку 56HRC. М’якший метал дозволяє уникнути подряпин на крихких тарілках.

Також продаються ножі, котрі поєднують у собі серейторне лезо й гладку текстуру. Це гарний варіант, якщо шукаєте універсальний ніж для подачі з ароматним стейком з мармурової яловичини.

Поділітися
UP