Ми працюємо | +38 050 150 4683

4 маринади для ідеального стейку
0 коментарів1 Перегляд

Більшість людей не вживає елітні стейки (філе-міньйон або рібай) як повсякденне харчування, вони призначені для особливих випадків. Але якщо ніякого особливого випадку немає, а насолодитися смачним м’ясом хочеться вже сьогодні? Щоб не платити великі гроші і отримати якісну яловичину, рекомендуємо звернути увагу на альтернативні стейки. З правильним маринадом, ви отримаєте напрочуд смачне та ароматне м’ясо.

Маринування дає можливість зробити м’ясо більш соковитим та м’яким, при цьому кухарі не мають єдиної думки з приводу періоду маринування – одні рекомендують короткострокове маринування, інші пропонують маринувати яловичину всю ніч. А є ще третя думка, що кардинально відрізняється – маринувати готовий стейк. Далі ми розберемо всі способи маринування, щоб визначити, який краще.

Рецепти маринаду: інгредієнти та методи

4 маринади для ідеального стейку

Як м’ясо, візьмемо альтернативний Чак Ай Рол. Він не надто дорогий та вирізняється ніжною структурою. Щоб замаринувати стейк, нам знадобиться:

  • Соєвий соус – ½ чашки;
  • Вустерський соус – 2 ст. л.;
  • Цибуля – 3 ст.л.;
  • Цукор – 2 ст. л.;
  • Часник – 4 зубчики;
  • Діжонська гірчиця – 1 ст.л.;
  • Бальзамічний оцет – 2 ч. л.

Для експерименту нам знадобиться чотири стейки Чай Ай Ролл. Маринувати будемо наступним чином:

Стейк 1: залишаємо на 45 хвилин.
Стейк 2: на 3 години.
Стейк 3: на 12 годин.
Стейк 4: заздалегідь готуємо, цей спосіб розберемо докладніше.

Для приготування стейку візьмемо лише перець, сіль та цукор. Коли м’ясо просмажиться, у ньому потрібно зробити кілька отворів та залити маринадом. Після цього яловичину загортаємо у фольгу і залишаємо просочитися на 5 хв.

В результаті ми отримали наступне:

  • Стейк 1. Маринад не встиг увібратися достатньо, що погано позначилося на смакових якостях та ароматі. При цьому м’ясо має гарну підсмажену скоринку.
  • Стейк 2. Не такий запашний, як стейк, який замочують 12 годин. Також яловичина була жорсткіша, при цьому мала приємний смак маринаду.
  • Стейк 3. Яловичина вийшла ніжною та досить соковитою. З мінусів можна виділити трохи пересолений смак. При цьому структура м’яса була досить пружною, воно не розвалювалося і не було надто м’яким.
  • Стейк 4. М’ясо вийшло дуже приємним та незвичайним на смак, із запахом цибулі та часнику. Воно було не таким гарним на вигляд, як мариноване до прожарювання, але такий варіант безперечно варто спробувати хоча б раз.

Висновки

Найбільш насичений смак та аромат має стейк, який замочувався найдовше, а м’якше за всіх – маринований після прожарювання. Інші два варіанти менш привабливі, але за відсутності часу можна використовувати і їх. М’ясо, яке маринувалося 12 годин, вийшло надто солоним.

Цю проблему можна вирішити, спробувавши замаринувати на тривалий час уже готову яловичину. Такий стейк вийде м’яким, причому з вираженою структурою і вже готовою скоринкою. Але ми не рекомендуємо використовувати концентрат лимонної кислоти, оцет чи вино, щоб не нашкодити м’ясу.

Поділітися
UP