Красивий і ароматний, рум’яний з апетитною золотистою скоринкою, соковитий і ніжний всередині — саме так можна схарактеризувати класичний біфштекс. Кожна країна готує його по-різному, проте єдине залишається незмінним — він не потребує жодного доповнення. Автором кулінарного шедевра вважають Англію, де біфштекс стали подавати ще наприкінці XVIII століття.
Що таке біфштекс і чим він відрізняється від стейка
Біфштекс — страва зі смаженої яловичини. Раніше вважався одним з різновидів стейків. Інша його назва — стейк-філе. Як правило, біфштекс готують з рубленої яловичини. Зустрічається також страва на основі перемеленого м’яса (фаршу). Такий варіант використовують для приготування класичних бургерів. Зараз межі між біфштексом і стейком майже повністю розмилися.
З чого отримують біфштекс
У класичному розумінні біфштекс — відруб з центральної яловичої вирізки. Оскільки м’язи, котрі формують цю вирізку, малоактивні впродовж життя тварини, біфштекс відрізняється ніжною текстурою.
Не менш популярний варіант — рублений біфштекс, отриманий зі спинної або головної частини туші молодого бичка. Його краще готувати з використанням мармурової яловичини. Також можна додати трохи м’якої стегнової частини. Текстура в неї трохи жорсткіша, ніж у вирізки.
Обов’язково варто скуштувати біфштекс по-татарськи. Він являє собою перемелену сиру яловичину в компанії соусу тартар.
Як вибрати м’ясо для біфштекса
Найкращий варіант — яловичина класу Prime або Choice з середнім показником мармуровості. Вона повинна бути холодною, але не замороженою. Мармурову яловичину відповідної якості завжди можна замовити в нашому інтернет-магазині «Сльози Вегана».
Якщо все-таки прагнете приготувати біфштекс з використанням замороженої яловичини, то м’ясо розморожуйте повільно (приблизно 12 годин). Покладіть його на нижню полку в холодильнику або до спеціального відсіку. Так вдасться зберегти ніжну структуру м’язових волокон.