Якщо ви полюбляєте ситну, смачну яловичину, яка тане в роті та змушує вас хотіти ще, тривале приготування на слабкому вогні має стати одним із ваших улюблених кулінарних прийомів.
Від простих запіканок та тушкованих страв, наповнених ароматом, до більш екстравагантних стейків, каррі, чилі та багато іншого, цей спосіб пропонує універсальність, зручність та чудову глибину смаку.
Чому варто готувати на слабкому вогні?
Одна з головних переваг цього методу приготування яловичини полягає в тому, що він гарантує соковитість та ніжність. Ви можете використовувати жорсткіші шматки яловичини, перетворюючи їх на соковиті шматочки, які буквально відвалюються від вилки.
Чому так виходить? Тому що природа приготування їжі на слабкому вогні протягом тривалого часу сприяє руйнуванню сполучних тканин, у тому числі білкового колагену. Колаген робить м’ясо жорстким при швидкому приготуванні, але при повільному приготуванні він розпадається на желатин, надаючи соковитий та ніжний смак.
Більш жирні та дешеві шматки яловичини також можуть бути хороші для повільного приготування, тому що жир забезпечує необхідну соковитість та надає додаткового смаку.
Переваги тривалого приготування
Крім насиченого смаку та текстури, що тане в роті, цей метод приготування яловичини пропонує безліч інших переваг. Можливо, одна з найвагоміших причин вибрати саме його полягає у простоті та відсутності труднощів.
Любите готувати великими порціями? Тривале приготування – чудовий спосіб приготувати великі порції, які можна заморозити на потім – для вечерь після роботи, завантажених вихідних та моментів, коли потрібно швидко подати смачну їжу.
Більше того, відруби яловичини, які найкраще підходять для тривалого приготування, як правило, дешевші, що гарно позначається на бюджеті.
Найкращі шматки яловичини для тривалого приготування
Чак
Чак практично створений для приготування на грилі та тривалого приготування. Його одержують із плеча та передпліччя корови, тому він містить велику кількість колагену та буде буде помірно жорстким при швидкому приготуванні. Якщо ж готувати його тривалий час, м’ясо стає соковитим та ніжним. Цей недорогий відруб також містить велику кількість внутрішньом’язового жиру, що надає йому насичений смак.
Скерт
Тонкий, довгий та універсальний відруб, який, як правило, призначений для повільного приготування, Скірт-стейк отримують з м’язів діафрагми бичка. Він досить жорсткий, з інтенсивним смаком, що тане в роті, який особливо яскраво проявляється при повільному приготуванні.
Сильверсайд
Найпоширеніший відруб для приготування солонини, Сільверсайд – це відруб яловичини із задньої частини великої рогатої худоби. Це м’язи, які бичок використовує для ходьби, тому відруб нежирний, досить жорсткий та наповнений сполучною тканиною. Хоча він практично не містить жиру чи мармуровості, його смак добре розкривається при тривалому приготуванні.
Грудинка
Грудинка – відруб зі значним жировим прошарком, який розташовується поверх ребер туші. Це м’ясо відмінно підходить для шинкування, тому що після приготування воно буквально розривається на частини. При цьому, Грудинка активно використовується тваринам та містить велику кількість сполучної тканини, тому м’ясо потребує правильного приготування, щоб стати ніжним.
Яловичий хвіст
Жорсткий відруб, який одержують із хвоста тварини. Бичачий хвіст містить багато жиру, хрящів та кісткового мозку, який стає неймовірно ароматним при правильному тривалому приготуванні.
5 рекомендацій для тривалого приготування
Щоб досягти найкращих результатів при тривалому приготуванні яловичини, дотримуйтесь цих п’яти порад:
- Спочатку обсмажте яловичину. Робіть це в каструлі, в якій будете готувати (найкраще підійде чавунна вогнетривка каструля з кришкою, що щільно закривається), щоб зберегти всі соки та досягти максимального смаку.
- Додайте зовсім трохи приправ на початку. Оскільки повільне приготування сприяє зменшенню кількості рідини, аромати можуть бути дуже концентрованими.
- Не переповнюйте кастрюлю. Це запобігатиме виходу пари, яка може призвести до занадто великої кількості рідини в каструлі.
- Завжди тримайте кришку закритою. Тривале приготування вимагає створення постійного тепла, щоб приготувати м’ясо та зробити його надзвичайно ніжним.
- Для досягнення оптимальних результатів вам слід приготувати страву за декілька годин до того, як ви плануєте її з’їсти, щоб посилити смак та ніжність.