Ми працюємо 🇺🇦 | +38 050 150 4683

Як обрати олію для приготування яловичих стейків?
0 коментарів848 Переглядів

Не всі рослинні олії однаково корисні. І не всі підходять для приготування ароматних і вишуканих стейків з мармурової яловичини.

Чи варто смажити стейк з мармурової яловичини на олії?

Мармурова яловичина отримала свою назву не просто так. Поміж пластичних м’язових волокон знаходяться невеликі прошарки жиру, які в розрізі нагадують мармур. В процесі приготування вони поступово тануть, а тому стейк зазвичай можна приготувати й без додавання рослинних олій.

В ідеалі стейк варто готувати на відкритому грилі або ж на домашній кухні на спеціальній ребристій сковороді-гриль. У такому випадку навіть без додавання олії стейк не пригорить і залишиться максимально соковитим.

Для чого ж тоді використовувати олію? Вона допомагає м’ясу рівномірно прогрітися, а достатній коефіцієнт теплопровідності пришвидшує процес приготування. Завдяки цьому навіть на домашній кухні вдасться отримати стейк з апетитною золотистою скоринкою, наче в ресторані.

Як обрати олію для приготування стейків?

Ароматна Оливкова Олія

Найкращий варіантрафінована оливкова або будь-яка інша олія такого типу. Рафінування допомагає прибрати з олії яскраво виражений аромат, а також забезпечує високий показник теплопровідності й максимально можливу позначку задимлення. За цим показником визначають температуру, за якої олія починає диміти. Додаткову олію варто використовувати лише у 2-х випадках:

  1. Якщо сковорідка досить тонка, а плита досить швидко й сильно нагрівається.
  2. Якщо сковорідка має товсте дно, а плита забезпечує помірну інтенсивність нагрівання.

Всесвітньо відомі шеф-кухарі, до прикладу, Гордон Рамзі, готують стейки на вершковому маслі. Справді, якщо додати трохи вершкового масла і полити ним стейк, коли м’ясо рівномірно просмажиться і з’явиться золотиста скоринка, то воно допоможе по-новому розкрити деякі смакові характеристики мармурової яловичини.

Проте помилково готувати стейк відразу на вершковому маслі. Воно швидко тане і починає горіти, а характерний гіркий аромат просочується до всіх м’язових волокон.

Як бути з оливковою олією Extra Virgin?

Оливкова олія з позначкою “Extra Virgin” відрізняється наявністю в ньому великої кількості поживних речовин. Адже технологія виготовлення такої олії зберігає усі вітамини в продукті: очищені оливки розміщують під спеціальним пресом. А потім збирають олію без використання додаткових харчових добавок.

Збагачене вітамінами масло extra virgin ідеально підходить для того, аби підкреслити смак вашого стейку та додати більш виразного аромату до вже готової страви.

Тож ділимось невеличким лайфхаком: якщо хочеться додати своєму стейку трохи смакових акцентів, то під час підготовки стейку до смаження, масажними рухами втирайте оливкову олію разом зі спеціями, які знайдете у наборі. А під час смаження покладіть на вже підсмажений бік стейку шматочок вершкового масла Останнє надасть м’ясу ніжний вершковий присмак, а сама олія виключить можливість горіння.

Поділітися
UP