+38 050 150 4683
Приєднуйтесь – Telegram Logo Instagram Logo TikTok Logo Facebook Logo YouTube Logo

Готуємо стейк вдома: 3 найкращі способи
0 коментарів1 Перегляд

Для приготування стейків використовують 3 основних методи: обсмажування на пательні, запікання в духовці, обсмажування на грилі. Як стейк, підійде шматок м’яса товщиною від 2,5 см. Якщо яловичина буде тоншою, велика ймовірність отримати пересушене м’ясо, а в занадто товстому шматку складно зрозуміти ступінь прожарювання. Незалежно від обраного методу, перш ніж готувати, радимо щедро посолити стейк.

Розглянемо кожен із методів докладніше.

1. Обсмажування на пательні

Готуємо стейк вдома на пательні

Для цих цілей найкраще підійде чавунна пательня або пательня з товстим дном та антипригарним покриттям. Її потрібно підігріти, додати 1 ч.л. оливкової олії, і добре розігріти. Далі кладемо шматок яловичини та обсмажуємо, виходячи з товщини. Наприклад, шматок м’яса на 2,5 см потрібно смажити з кожного боку десь по 4 хвилини.

2. Запікання в духовці

Готуємо стейк вдома у духовці

Такий спосіб найчастіше застосовується шеф-кухарями у ресторанах. Він складається з двох окремих етапів – смажити на пательні та запікати у духовці. Сам процес виконується так:

  1. Потрібно розігріти духовку до 230 градусів, і паралельно підготувати чавунну пательню, яку можна далі використовувати для приготування м’яса в духовці.
  2. Пательню потрібно добре розігріти на плиті, а потім додати трохи оливкової олії та ще прогріти протягом хвилини.
  3. М’ясо потрібно покласти на пательню та обсмажувати з кожного боку по 1,5 хвилини.
  4. Пательню з яловичиною потрібно помістити в духовку та запікати від 6 до 9 хв в залежності від уподобань.

У разі відсутності у вас чавунної пательні можна взяти звичайну. При цьому запікати краще в спеціальній ємності для запікання в духовці, перемістивши в неї стейк разом з м’ясними соками.

3. Обсмажування на грилі

Готуємо стейк вдома на грилі

Решітку потрібно розігріти мінімум до 230 градусів, а потім змастити її оливковою олією. Після того, як ви покладете стейк на гриль, потужність потрібно знизити до середньої, а потім притиснути кришку гриля. Не рекомендуємо відкривати кришку до закінчення терміну – так м’ясо може прожаритися нерівномірно, і вийде не таким смачним та соковитим. М’ясо потрібно смажити з кожного боку приблизно п’ять хвилин.

Вибираючи підходящий спосіб, ми рекомендуємо використовувати класичний метод шеф-кухарів, комбінуючи духову шафу та пательню. Такий стейк вийде соковитим та м’яким з насиченим м’ясним ароматом та підсмаженою скоринкою.

Поділітися
UP