Пухка й ароматна булочка, всипана кунжутом, хрумкі свіжі овочі й довершений смак соковитої котлети з ніжної мармурової яловичини… Що може бути кращим, аніж величезний класичний бургер?
Чому варто обрати котлету з мармурової яловичини?
Мармурова яловичина отримала свою назву не просто так. Завдяки великій кількості тонких прошарків жиру, які поступово тануть під час приготування, м’ясо насичується неповторним смаком і ароматом.
Отримати такий м’ясний делікатес не просто. Тварин вирощують на спеціальних фермах, використовуючи поєднання трав’яних і зернових сумішей. Спершу молоді бички харчуються материнським молоком, після чого у віці від 10 до 12 місяців випасаються на зелених лугах. Далі їх відгодовують зерном. Саме тому мармурова яловичина володіє неповторним насиченим смаком, впізнаваним ароматом і ніжною текстурою м’язових волокон.
Цікаво, що характер зернових культур також впливає на смак готового м’яса. До прикладу, якщо тварину годують виключно кукурудзою, то приготований стейк або котлети для бургерів матимуть приємний солодкий присмак.
Осередок найкращого м’яса знаходиться поблизу спинної й поперекової частини туші молодої тварини, яка майже не бере участі в повсякденній активності. Тому фарш для котлет найкраще обирати саме з цієї ділянки.
Ідеальне співвідношення м’язових волокон і жиру
Правильне співвідношення еластичних м’язових волокон до прошарків жиру виглядає приблизно так:
- 80% м’яса і 20% жиру (таке співвідношення притаманне біфштексам Сльози Вегана).
В такому випадку залишки жиру просочують м’ясо в процесі приготування і роблять готовий бургер максимально соковитим.
Як приготувати ідеальний бургер?
М’ясо обов’язково повинно бути кімнатної температури. Тому якщо фарш зберігається в холодильнику або морозильній камері, йому варто дозволити трохи “відпочити”. Так котлету вдасться рівномірно просмажити, досягнути звабливої золотистої скоринки й не дати м’ясу втратити занадто багато вологи. Важливо, аби фарш розморожувався виключно в холодильнику. В ідеалі — на найнижчій полиці для м’яса.