Стейк з мармурової яловичини відрізняється ніжною структурою м’язових волокон, яскраво вираженим м’ясним смаком і ароматом. Тож маринувати таке м’ясо попередньо не потрібно. Достатньо підкреслити м’ясний смак за допомогою спецій, але не змінити його. Тож варто дотримуватися міри й комбінувати спеції в залежності від вибраного способу приготування мармурової яловичини.
Які спеції підходять для всіх стейків
Класика — сіль і перець. Найкращий варіант морська або гімалайська сіль. Чим більший помел, тим краще. Свіжомелений чорний перець також прекрасно підкреслює смак м’яса, але не перебиває його.
Базова пропорція: 1 чайна ложка солі на 500 грамів мармурової яловичини. Посолити стейки варто за 15-20 хвилин до приготування. Перець додають попередньо або вже до готової страви.
Які ще спеції використати
Далі — поле для експериментів. Кожен кухар сам вирішує, чи додавати ще якісь спеції. Серед можливих варіантів, які не зіпсують готову страву:
- Червоний гострий перець (чилі). Його можна сміливо поєднати з традиційним чорним перцем. Додає м’ясу пікантної гостринки.
- Рожевий перець. Додасть стейкам з мармурової яловичини легкої пікантності й квіткової ніжності. Такі прянощі додають після завершення процесу обсмажування.
- Часник. Додати такої гостроти м’ясу, як це робить часник, не здатна жодна інша спеція. Помилково вважати, що часник «забиває» смак і аромат м’ясних страв.
Пряні трави для стейків з мармурової яловичини
Ароматні трави — ще одна родзинка, якою можна доповнювати м’ясні страви. Наприклад, розмарин володіє складною смаково-ароматичною палітрою, котра сподобається не всім. Віддалено він нагадує хвою, евкаліпт і лимонне дерево. Тому використовувати ароматну спецію варто обережно, аби не перестаратися. Розмарин не втрачає своїх властивостей під довготривалим впливом високих температур. Як правило, додається в маринад.
Попри те, що мармурова яловичина надзвичайно м’яка і ніжна, не завадить додати їй трохи легкості й свіжості. З цим допоможе кілька гілочок тим’яну. Якщо спробувати його на смак, то здається, що він трохи гірчить. В поєднанні з м’ясом — це ідеальний варіант. Розкривається смак поступово, тож додавати тим’ян варто з самого початку. За таким самим принципом працює кмин. Має яскраво виражений пікантний смак, який вдало відтінює м’ясні нотки. Орегано — гарний варіант, якщо хочеться додати м’ясу тонких трав’яних ноток.
Чи варто використовувати суміш спецій
На полицях спеціалізованих крамниць можна знайти суміші спецій, розрахованих на додавання до м’яса. Зазвичай до їх складу входять:
- гвоздика;
- коріандр;
- імбир;
- ажгон та ін.
Їх краще застосовувати як маринад. Також можна додати дрібно нарізану цибулю й трохи вершкового масла.