Ми працюємо 🇺🇦 | +38 050 150 4683

Гриль: користь чи шкода для здоров’я?
0 коментарів1 Перегляд

Гриль — важливий атрибут веселих заміських поїздок і зустрічей з близькими або друзями. Та чи насправді їжу, приготовану на грилі, можна вважати корисною? Як приготувати на грилі максимально смачні й ароматні страви з м’яса, риби, птиці або овочів? На всі ці питання варто знайти однозначні відповіді, перш ніж прийняти рішення купити гриль для дому або вулиці.

Що являє собою гриль?

Гриль — електричний, газовий або твердопаливний пристрій, призначений для приготування страв. Зазвичай його виготовляють з термостійкого металу, а обсмажування продуктів відбувається на спеціальних решітках. Деякі грилі оснащують спеціальною кришкою, яка допомагає стравам краще проготуватися всередині. Зараз найпоширенішими вважають 3 варіанти таких пристроїв:

  1. Електричний. Його можна використовувати як вдома, так і на відкритому повітрі. При цьому повністю відсутній дим. Окрім стандартної функції обсмажування, також доступне тушкування, підігрів, розморожування.
  2. Вугільний. Вважається найбільш довговічним і надійним пристроєм. Нагрівання відбувається шляхом спалювання вугілля, а страви з такого грилю мають приємний аромат диму.
  3. Газовий. Його не потрібно довго попередньо розігрівати, як, наприклад, вугільний пристрій. Використовується переносний газовий балон, якщо гриль стоїть на вулиці, або звичайний газовий котел, якщо у квартирі.

Також розрізняють стаціонарні пристрої, які фіксують на одному місці. Зазвичай це професійні великі моделі, які складаються з багатьох компонентів. Мобільний гриль можна розташувати в будь-якому зручному місці.

Як правильно використовувати гриль?

Будь-який пристрій такого типу може стати причиною опіків. Тож до нього не варто підпускати дітей і самому слідувати кільком правилам:

  • Мобільний пристрій має розташовуватися на стійкій горизонтальній поверхні й надійно фіксуватися;
  • Гасити полум’я водою у вугільному грилі категорично заборонено;
  • Поблизу відкритого вогню не варто залишати легкозаймисті речовини або речі;
  • Обов’язково варто використовувати термостійкі рукавички незалежно від типу конструкції.

Як обрати гриль?

Для використання у квартирі чи приватному будинку підійде електричний або газовий гриль. Компактний вугільний пристрій стане в пригоді під час регулярних заміських поїздок. Обов’язково придбайте додаткові кухонні прилади, які полегшують експлуатацію обраного пристрою:

  • Щипці для м’яса й овочів;
  • Кочергу для перевертання вугілля;
  • Професійні щітки й засоби для очищення робочої поверхні.

Їжа з гриля: чи корисна для організму?

Приготувати вишукану й ароматну страву на грилі не так вже й важко. Готувати на відкритому вогні можна без додавання олії або тваринного жиру, тож кількість шкідливих калорій мінімізується. Тому грильовані страви часто включають в дієтичне меню, що позитивно впливає на здоров’я людини. Основними перевагами страв, приготованих на грилі, вважають:

  • Максимальне збереження корисних мікроелементів у готовій страві, оскільки продукт готується досить швидко при високій температурі;
  • Менша кількість жиру, до прикладу, під час приготування класичних стейків, адже він стікає донизу, а не залишається всередині м’яса;
  • Відсутність потреби використовувати рослинну олію або тваринний жир.

Додатковою перевагою використання грилю під час заміського відпочинку стають активні ігри, розваги, свіже повітря. Дієтологи радять частіше готувати страви на відкритому вогні тим, хто прагне скинути зайві кілограми й привести тіло до ладу. Грильовані овочі, до прикладу, можна вживати навіть людям з патологіями кишково-шлункового тракту.

Рецепт приготування стейку Томагавк

Чи може нашкодити грильована їжа?

Грильовані страви однозначно корисні для здоров’я. Але якщо дотримуватись базових правил приготування їжі й вибрати справний прилад. Недоліками грилю, які ж самі спричиняють люди, можна вважати:

  • Перетворення рослинної олії в канцероген, якщо людина використовує її для попереднього маринування продуктів;
  • Можливість отруїтись, якщо не дотримуватись технологій приготування деяких продуктів (до прикладу, стейків зі свинини або курятини);
  • Приготування заморожених м’ясних делікатесів.

Як приготувати смачні страви на грилі?

Базові рекомендації допоможуть навіть кулінарам-початківцям приготувати соковиті, ароматні й корисні страви на вогні:

  • Обов’язково ретельно очищайте гриль після кожного процесу приготування страв;
  • Слідкуйте за температурним режимом і нагрійте гриль до потрібної позначки перед обсмажуванням стейків, качки, овочів;
  • Не використовуйте спиртовмісні речовини для розпалювання вогню.

Якщо потрібно обсмажити яловичий стейк, його варто попередньо нагріти до кімнатної температури.

Отже, вибравши правильний гриль і дотримуючись правил експлуатації, можна приготувати смачні й корисні страви для всієї родини!

  • Стейк Оссобуко

    Стейк Оссобуко

    Стейк Оссобуко – це вишуканий та надзвичайно смачний варіант стейка гомілки з кісткою та кістковим мозком всередині. Цей стейк вражає своєю ніжністю та глибоким смаком. Ідеальний для особливих вечерь або гастрономічних подорожей.

    *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

    222 грн Оберіть опції
  • Ростбиф

    Ростбіф

    Ростбіф — це смачна страва англійської кухні. Готується з яловичої вирізки високої мармуровості на пательні чи грилі. Мʼясо готується до ступеня прожарювання “Medium Rare”, що означає, що зовнішні шари м’яса мають хрусткість і аромат, а в середині залишається ніжне та соковите м’ясо.

    *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

    1 112 грн Оберіть опції
  • Щека говяжья

    Щока яловича

    Телячі щічки – це чудовий вибір для поціновувачів вишуканих делікатесів. М’ясо із щік яловичини повільно гаситься до ідеальної м’якості, при цьому зберігаючи насичений смак та аромат.

    *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

    480 грн Оберіть опції
  • Брискет

    Бріскет

    Бріскет – справжня гастрономічна вишуканість, яка стала візитною карткою американської кухні. Ми пропонуємо Вам скуштувати смачний бріскет, який відрізняється ніжністю та соковитістю м’яса, а також неповторним ароматом та смаком.

    *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

    1 350 грн Оберіть опції
  • Ребра говяжьи

    Ребра яловичі вологе визрівання

    Телячі реберця – ніжне, делікатесне м’ясо, що має тонкий смак і м’яку структуру. Ідеально підходять для запікання, тушкування чи смаження на грилі.

    *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

    765 грн Оберіть опції
  • Стейк Рибай на кости Симентал сухое вызревание

    Стейк Рібай на кістці Симентал сухе визрівання

    Стейк Рібай на кстці Симентал — один з найпопулярніших м’ясних делікатесів. Жирові прошарки у м’ясі сименталів розташовується зіркоподібно, що надає йому мармурового вигляду, солодкуватого смаку, соковитості та аромату.

    *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

    1 800 грн Оберіть опції
Поділітися
UP