+38 050 150 4683
Приєднуйтесь – Telegram Logo Instagram Logo TikTok Logo Facebook Logo YouTube Logo

7 різновидів стейків: чим вони відрізняються і як їх правильно готувати?
0 коментарів3 Переглядів

Ресторатори готують стейки з м’яса, риби й овочів. Проте стейк у класичному розумінні — це все-таки величезний шмат якісного яловичого м’яса. Нещодавно цим словом мали право називати лише м’ясо з преміальних частин туші молодої тварини, але на сьогодні популярність мають також альтернативні стейки.

Представлений гайд — можливість краще розібратись у величезному світі стейків, зрозуміти основні характеристики й ключові відмінності кожного з них. А прості покрокові інструкції допоможуть приготувати вишукану ресторанну страву на домашній кухні!

Класичні стейки: що це таке?

Класичний стейк отримують з преміальної частини туші молодої тварини. Вона займає близько 10-12% від усієї туші. Рібай, Рібай на кістці, Стріплойн (Нью-Йорк), Томагавк, Філе міньйон, Шатобріан — м’ясні делікатеси, які не потребують попереднього маринування. Основне завдання будь-якого кухаря — не зіпсувати м’ясо додатковими спеціями й не перетримати його.

Стейк Рібай: класика жанру

Найпопулярніший м’ясний шмат у всьому світі. Відрізняється ніжною й м’якою текстурою м’язових волокон.

Звідки вирізають? Отримують з товстого краю спинної частини туші тварини в межах реберної дуги, тому деякі різновиди цього стейку містять саму кістку.

Класичний стейк Рібай включає аж 4 м’язи, які за життя тварини майже не беруть участі в повсякденних рухах. Основу м’ясного делікатесу складає м’яз Spinalis dorsi. Його об’єм поступово збільшується до голови тварини. М’яз відповідає за насичений смак і ніжну текстуру після приготування.

Зіпсувати цей стейк майже неможливо, оскільки він містить рівномірну кількість жирових прошарків. Мармуровість також стає причиною легкого горіхового присмаку, який можна відчути в готовій страві.

Як смажити? Ідеальний ступінь просмаження — Medium або Medium Rare. Посмажити середній стейк вагою 350 грамів можна за 6-7 хвилин. Окрім солі й перцю, також можна додати тим’ян або розмарин.

Стейк Рібай

Стейк Рібай на кістці: брутальний і насичений

Звідки вирізають? Це той самий Рібай, але з короткою реберною кісткою. Його вага в середньому варіюється від 200 до 650 грамів.

Як смажити? Якщо готувати цей м’ясний делікатес на відкритому вогні, то його слід 15-20 хвилин витримати в холодній зоні, після чого швидко обсмажити до золотистої скоринки. Це один з тих стейків, які можна сміливо доводити до готовності в духовій шафі при температурі 200⁰С. Рекомендований ступінь просмаження — Medium.

Стейк Рібай на Кістці Сухе Визрівання

Стейк Томагавк: маркетинговий хід?

Деякі скептики стверджують, що стейк Томагавк — це лише спроба продати покупцеві кістку за ціною преміальної яловичини. Насправді вона забезпечує не тільки привабливий зовнішній вигляд готової страви, але й насичений аромат.

Звідки вирізають? Отримують його з тієї ж частини, що й Рібай на кістці (Ковбой). Стейк містить довгу зачищену реберну кістку (приблизно 15 см).

Як смажити? Готувати цей стейк потрібно так само як і Рібай на кістці. Згодиться велика сковорода-гриль або відкритий вугільний гриль.

Стейк Томагавк

Стейк Стріплойн: вишуканий м’ясний делікатес

Також називають “Нью-Йорк”, оскільки довгий час цей м’ясний шмат залишався коронною стравою ресторану “Delmonico’s” у США.

Звідки вирізають? Отримують з тієї ж спинної частини туші молодої тварини, але з тонкого краю (з 7 по 13 ребро). Стейк обрамлює товстий шар жиру, який насичує м’язові волокна власним соком під час приготування.

Стейк Стріплойн має еластичну й щільну структуру м’язових волокон, що випливає з середньої кількості прошарків жиру. Відрізняється насиченим м’ясним смаком, який варто доповнювати лише сіллю й перцем.

Як смажити? Потребує уваги й концентрації. Стейк смажать на сильному вогні, після чого поступово доводять до потрібної температури на повільному вогні. Рекомендований ступінь просмаження — Medium Rare.

Стейк Стріплойн

Стейк Філе міньйон: жіночий варіант

Надзвичайно ніжний стейк, який майже не містить жирових прошарків. А тому в посмаку відчутні легкі вершкові нотки. Саме тому його називають “жіночим” делікатесом на противагу “чоловічому” Стріплойну.

Звідки вирізають? Стейк отримують з ніжної філейної вирізки. Вона нагадує товстий олівець, а Філе міньйон вирізають з тонкого краю. Товщина одного шматка варіюється в межах 3-6 сантиметрів. З однієї туші молодої тварини отримують приблизно 400-500 грамів стейку Філе міньйон.

Як смажити? Ніжну філейну вирізку обсмажують приблизно 4 хвилини з кожного боку. Потім її загортають у фольгу й залишають “відпочити”. Стейк можна загорнути в шматочки бекону або періодично змащувати оливковою олією, аби не пересушити м’ясо. Подають готову страву з ароматними соусами.

Філе Міньйон

Стейк Шатобріан: ідеальний і насичений

Один шмат м’яса важить приблизно 500 грамів, тому його часто ділять на 2 порції. Класичний варіант подачі стейку Шатобріан — золотиста скоринка, тонкий шар, просмажений до ступеня Well Done, і основний шар ступеня Medium.

Звідки вирізають? На відміну від Філе міньйон, цей стейк отримують з товстого краю філейної вирізки.

Як смажити? Стейк Шатобріан спершу обсмажують на сильному вогні до золотистої скоринки. Потім вогонь зменшують, а м’ясо доводять до потрібної температури всередині. Його також можна довести в духовій шафі при температурі 200⁰С (15-20 хвилин). Зазвичай подають з класичним соусом Беарнез.

Шатобріан

Стейк Ті-Бон

Представлений стейк об’єднує 2 м’язи, які посередині розділяє Т-подібна кістка. З однієї сторони Ті-Бон знаходиться ніжне філе, а з іншої — насичений Нью-Йорк з яскраво вираженим м’ясним смаком.

Звідки вирізають? Отримують його з частини туші молодої тварини, яка розташовується між спиною і попереком.

Як смажити? Готувати стейк Ті-Бон варто обережно. Його обсмажують на сковороді або грилі на повільному вогні приблизно 15-20 хвилин. Частину з філейною вирізкою розташовують подалі від гарячого центру. Перевертати м’ясо слід кожні 2-3 хвилини. Ідеальний ступінь просмаження — Medium.

Стейк Ті-Бон Сухе Визрівання

Загальні правила приготування класичних стейків

Золоте правило — перед тим, як відправити стейк на сковороду або гриль, його слід нагріти до кімнатної температури. Такий процес триватиме близько 30-40 хвилин. Після цього м’ясо варто просушити за допомогою паперових рушників. Промивати стейк перед обсмажуванням не потрібно! Кулінар без досвіду може поставити ще й інші запитання:

  • Чи варто доводити стейк у духовій шафі після обсмажування? За бажанням, якщо простого обсмажування недостатньо.
  • Коли варто солити й перчити м’ясо? Думки з цього приводу розходяться, тож можна спробувати обидва варіанти й обрати той, який найбільше до вподоби.
  • До якого ступеня просмажувати стейк? Багато людей досі не довіряє м’ясу ступеня Medium або Medium Rare, але це найкраща можливість зберегти природний смак і аромат цієї страви.
  • Як визначити ступінь просмаження? Виміряти температуру всередині м’ясного шмату. Medium — це 60-65ºС, Medium Rare — 55-60ºС, Rare — 50-55ºС. Оптимальний ступінь просмаження для більшості стейків — Medium Well, який стартує від 65-70ºС. Для повного просмажування м’яса температура повинна сягнути позначки в понад 71ºС. При цьому виймати м’ясо варто ще тоді, коли позначка на градуснику не досягає 2-3ºС. Під час “відпочинку” м’ясо самостійно дійде до потрібної температури.

Отже, цей вичерпний гайд допоможе краще розібратись у різноманітному світі вишуканих стейків і скуштувати щось справді неймовірне!

  • Стейк Фланк

    Стейк Фланк

    Стейк Фланк – це вишуканий шматок м’яса, який вражає своєю ніжністю та соковитістю. Він має неперевершений смак та текстуру, ідеально підходить для грилювання або смаження. Цей стейк чудовий вибір для насолоди смачним обідом або вечерею.

    *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

    276 грн Оберіть опції Цей товар має кілька варіантів. Параметри можна вибрати на сторінці товару
  • Костный Мозг Говяжий

    Кістковий Мозок Яловичий

    Яловичий кістковий мозок – справжній дарунок для гурманів і кулінарних експериментів. Цей продукт відзначається неймовірно ніжним смаком та багатством поживних речовин. Завдяки високому вмісту мікроелементів і колагену, яловичий кістковий мозок стає ідеальним інгредієнтом для приготування бульйонів, соусів чи незабутніх страв.

    95 грн Оберіть опції Цей товар має кілька варіантів. Параметри можна вибрати на сторінці товару
  • Стейк Оссобуко

    Стейк Оссобуко

    Стейк Оссобуко – це вишуканий та надзвичайно смачний варіант стейка гомілки з кісткою та кістковим мозком всередині. Цей стейк вражає своєю ніжністю та глибоким смаком. Ідеальний для особливих вечерь або гастрономічних подорожей.

    *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

    255 грн Оберіть опції Цей товар має кілька варіантів. Параметри можна вибрати на сторінці товару
  • Ростбиф

    Ростбіф

    Ростбіф — це смачна страва англійської кухні. Готується з яловичої вирізки високої мармуровості на пательні чи грилі. Мʼясо готується до ступеня прожарювання “Medium Rare”, що означає, що зовнішні шари м’яса мають хрусткість і аромат, а в середині залишається ніжне та соковите м’ясо.

    *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

    1 488 грн Оберіть опції Цей товар має кілька варіантів. Параметри можна вибрати на сторінці товару
  • Щека говяжья

    Щока яловича

    Телячі щічки – це чудовий вибір для поціновувачів вишуканих делікатесів. М’ясо із щік яловичини повільно гаситься до ідеальної м’якості, при цьому зберігаючи насичений смак та аромат.

    *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

    480 грн Оберіть опції Цей товар має кілька варіантів. Параметри можна вибрати на сторінці товару
  • Брискет

    Бріскет

    Бріскет – справжня гастрономічна вишуканість, яка стала візитною карткою американської кухні. Ми пропонуємо Вам скуштувати смачний бріскет, який відрізняється ніжністю та соковитістю м’яса, а також неповторним ароматом та смаком.

    *До кожного замовлення — набір спецій у подарунок.

    2 475 грн Оберіть опції Цей товар має кілька варіантів. Параметри можна вибрати на сторінці товару
Поділітися
UP
Доставка по Україні в термопакуванні з Холодоагентами